ua
Назад до новин
Порівняння Базальтових і Поліпропіленових волокон в бетоні.
Порівняння Базальтових і Поліпропіленових волокон в бетоні.

Порівняння базальтових і поліпропіленових волокон

При використанні мікроволокон для дисперсного армування слід розуміти, яке завдання ставиться перед цим матеріалом. У будівельній індустрії Європи і США загальноприйнятий той факт, що мікроволокна служать виключно для зменшення утворення тріщин при пластичній усадці, виникнення ефекту кракле. Додавання волокон в кількостях вище 1,0-1,5 кг призводять до незначних поліпшень за показниками на стиснення і вигин при розтягуванні і не має економічної доцільності. Виняток становлять поліпропіленові волокна, в кількостях 2,0-2,5кг / м3 бетону, які виконують роботу по значному зменшенню «відстрілу» і вибуху бетону при пожежах.

Загальновідомий той факт, що при дисперсному армуванні бетону насичується, тобто армується – обсяг самого бетону.

Наведемо просту математику:

питома вага базальтової фібри 2,7-2,8, поліпропіленової – 0,91. Тобто при однаковому діаметрі і довжині волокон, для того що б підсилювати обсяг бетону базальтової фібри необхідно в 3 (три) рази більше. При цьому варто враховувати економічну доцільність при такому армуванні.

Станом на осінь 2019 р 1кг поліпропіленових волокон коштує близько 70грн, а Базальтових – близько 100 грн / кг

Так само в Європі і США загальноприйнятий факт того, що базальтова фібра, яка є «скляної фазою» каменю, перебуваючи в лужному середовищі бетону – кородує, так як сам базальт хімічно не стійкий в лужному середовищі. При цьому втрачаючи свою міцність (в результаті корозії), при ударних навантаженнях – лопається. Непрямим доказом малого застосування базальтових волокон по відношенню до поліпропіленовим волокнам є фактичні показники ринку США і Європи: базальтові волокна в будівельних волокнах займають менше 20% ринку. (Дані Trade.su «Огляд ринку армуючих виробів і матеріалів з безперервного базальтового волокна в Європі і США 2013-2014г»)

При заливці тонких верхніх шарів бетону, що заливаються на підготовлену основу ставиться на меті зміцнити даний бетон, зробити його гомогенним (однорідним) і посилити в ньому внутрішні цементно-піщані зв’язку, поліпшення яких досягається застосуванням 0,6-0,9-1,5кг / м3 поліпропіленових волокон. Підтвердженням даного факту є застосування поліпропіленових волокон, протягом більше 30 років, в тонких і ультра-тонких бетонних покриттях (50-80мм), які застосовуються в США в якості верхнього шару асфальтованих доріг, що укладається поверх асфальту.

При підборі бетонної суміші для майданчиків «Техенерготрейда» в 2013р, в тендері брали участь, в тому числі і базальтові волокна, нарівні з поліпропіленовими волокнами. В результаті 2-х місячної роботи щодо підбору оптимального складу суміші, був зроблений вибір на користь поліпропіленових волокон. З поліпропіленовими волокнами нашого виробництва, на даному майданчику залито вже більше 150тис м2. Бетон пережив морози на грунті більше 20 °, при цьому не спостерігається ніяких дефектів, при множинних циклах заморожування-відтавання.