ua
Назад до новин
Дротова сталева фібра і її порівняння з поліпропіленової
Дротова сталева фібра і її порівняння з поліпропіленової

Порівняння дротяної фібри з поліпропіленової

Перш ніж дізнатися, що являє собою  дротова фібра, давайте розберемося, що таке фібра взагалі. Це матеріал, що складається з великої кількості одиничних волокон на 1 кг, призначених для армування бетону. У будівництві матеріал, званий проволочною фіброю, використовується для армування бетону з метою збільшення його міцності властивостей.

Іншими словами, що таке проволочна фібра  в будівництві? Це металеві волокна, які додаються в бетонні та інші суміші, в результаті чого ми маємо:

  • підвищення міцності бетону на розтяг / стиск;
  • зниження ймовірності утворення тріщин;
  • збільшення терміну служби будматеріалу.

Щоб домогтися вищевказаних показників, суміш армується фіброю. Традиційно до недавніх пір армування проводилося з використанням арматурної сітки і сталевої фібри , але недавно з’явилося більш раціональне рішення – додавання в суміш фібри, виробленої з хімічно стійкого поліпропілену. Варто розрізняти дію сталевої сітки, сталевої фібри і поліпропіленової мікрофібри в бетоні.

Які переваги поліпропіленової фібри перед дротяною сталевий?

Сталева сітка – виконує роль протівоусадочной компонента в бетоні. Мікрофібра – виконує ту ж роль, але її ефективність у багато разів вище, ніж у сітки, так як мікрофібра розподіляється по всьому об’єму бетонної суміші. Дане твердження доведено світовою практикою застосування цих матеріалів і практично повна відмова від сітки на користь поліпропіленової мікрофібри. Дротова сталева фібра є макрофіброй і виконує роль компонента бетону, який посилює його міцність на розтяг при згині, так само як і поліпропіленова макрофібра.

При додаванні поліпропіленової фібри бетон також набуває підвищення вібраційної стійкості. Як відомо, саме арматурна сітка і дротова сталева фібра сприяють поширенню вібрацій, що призводить до руйнування бетону. Заміна сталевих елементів армування на поліпропіленову фібру, також сприяє зниженню корозійних властивостей. За рахунок покриття металевої сітки іржею вона збільшується в об’ємі, що призводить до руйнування бетону. У випадку з поліпропіленової фіброю дана можливість виключена.

При проведенні порівняльного аналізу між дротяної сталевий фіброю і її заміною – поліпропіленової фіброю , ми бачимо незаперечні плюси на користь застосування синтетичних волокон в порівнянні з металевими аналогами.

Як замовити поліпропіленову фібру в Україні?

Технологія застосування в бетоні поліпропіленової фібри є досить новою, і ще не отримала дуже широкого поширення в нашій країні. Однак ті, хто вже спробував застосовувати даний вид фібри з поліпропілену , з упевненістю заявляють про її переваги.