ua
Дослідження ефективності полімерної фібри в дрібнозернистому бетоні
Дослідження ефективності полімерної фібри в дрібнозернистому бетоні

Дослідження ефективності полімерної фібри в дрібнозернистому бетоні

Ефективність поліпропіленової фібри в дрібнозернистому бетоні

Введення до складу будівельних сумішей на основі цементу волокон поліпропіленової фібри є одним із сучасних результативних методів підвищення їх експлуатаційних характеристик. Поліпропіленові волокна рекомендується вводити в рецептуру кладок, штукатурних, монтажних, пористих розчинів, так як вони сприяють поліпшенню наступних показників:

  • морозостійкість;
  • водонепроникність;
  • тріщиностійкості;
  • ударостійкість;
  • стираність;
  • корозійна стійкість.

Незважаючи на те, що ефективність поліпропіленової фібри в дрібнозернистому бетоні не викликає сумнівів, в Україні дана технологія поки не має такого широкого розповсюдження, як в країнах Європи і Америки. Можливо, це пов’язано з інертністю і консервативністю Мінбуду, що відповідає за гармонізацію українських стандартів європейським. Так як такого роду стандарти будуть підставою проектним і будівельним організаціям для широкого використання корисних якостей поліпропіленової фібри в бетоні.

Як досліджується вплив фібри на дрібнозернистий бетон

Створення суміші з входженням фібри має відповідати стандартам ГОСТ і ДСТУ. Для дослідження береться дрібнозернистий бетон з співвідношенням цементу та інших входжень 1:3.

Перед тим як почати дослідження «Ефективність поліпропіленової фібри в дрібнозернистому бетоні», необхідно з цементу і піску з додаванням води приготувати однорідну суміш. Далі при постійному помішуванні в отриману масу вводиться фібра. Отримана суміш ділиться на зразки з параметрами 40х40х160 мм. Вони беруть участь у визначенні рівня міцності на стиск та розтяг при згині. Частина суміші відводиться на створення зразків циліндричної форми – вони використовуються для визначення удароміцності.

Результатом дослідження по міцності на стиск спостерігається невелике зростання показників, при використанні дозування поліпропіленової мікрофібри в бетону в розмірі 0,035 – 0,05% від маси бетону. Фібра ущільнює розташування частинок цементно-піщаної суміші, тим самим роблячи бетон міцніше. Поліпропіленова мікрофібра, створює мільйони мікрозв’язків: волокно + цементний клінкер + пісочне зерно, тим самим роблячи суміш більш щільною й однорідною. Це досягається при дозуванні всього 0,6-0,9кг / м3.

При використанні мікрофібри в тестах міцності на розтяг при згині, зростання показників був дуже незначний, так як даний тип фібри не призначений для поліпшення цих параметрів бетону.

Що стосується міцності на стиск, підвищене дозування негативно впливає на даний показник. А ось для такого критерію як ударостійкість, водопроникність, морозостійкість, стираність, стандартна дозування в 0,9 кг / м3 надає значне поліпшення цих, таких необхідних характеристик бетону.