ua
Фібра для торкретування
Фібра для торкретування

Фібра для торкретування

У будівництві зараз активно використовують фібру в торкрет-бетоні. Практичні результати свідчать про ефективність добавки, а безперервні дослідження спрямовані на оптимізацію характеристик самого матеріалу та методів його інтеграції в бетонну матрицю. Міцність волокон, їх об'ємний вміст, діаметр, довжина та якість поверхні відіграють важливу роль в ефективності армування.

Зміст

торкретування бетону

Що таке торкретування?

Торкретування — це метод нанесення бетонної або будівельної суміші на поверхню під високим тиском за допомогою бетононасоса та системи шлангів. Технологія поширена в будівництві для зміцнення конструкцій, ремонту та реставрації. Процес може бути як сухим, так і вологим, залежно від того, коли додається вода - на етапі подачі суміші або заздалегідь.

Найчастіше торкрет бетони використовують для:

 • зміцнення тунелів та шахт;
 • реставрації історичних будівель;
 • гідротехнічних споруд;
 • мостового будівництва;
 • захисту від корозії та ерозії;
 • ремонту та зміцнення дорожніх покриттів;
 • будівництва підземних паркувань та гаражів;
 • реконструкції промислових об'єктів;
 • зміцнення схилів та узбережжя;
 • будівництва звукоізоляційних бар'єрів.

Склад торкрет-бетонів

Торкретбетон складається з цементної пасти, заповнювачів (пісок, гравій), води та армувальної фібри. Волокно може бути зі скла, сталі або полімерів і додається для покращення механічних властивостей бетону. Воно забезпечує додаткову міцність, зменшує тріщиноутворення та покращує стійкість до зносу.

Типова рецептура торкрет-суміші з фіброю

МатеріалКількість на м3
Цемент440 кг
Вода190 кг (В/Ц=190кг/440кг=0.43)
Малий заповнювач (суха вага, без урахування природної вологості)від 1250 до 1520 кг
Великий заповнювачвід 200 до 500 кг
Фібравід 2 до 5 кг

Фіброволокно для сухого та вологого торкретування

Поліпропіленова фібра найчастіше використовується в торкрет-бетонах завдяки своїй економічній ефективності. У сухому методі волокно додається безпосередньо в суху суміш перед подачею, а у вологому методі — в готову суміш перед завантаженням в обладнання. Поліпропіленова фібра покращує зчеплення суміші з поверхнею, зменшує відскік та збільшує міцність на стиск та згин.

фібра у торкет бетоні

Переваги торкрет-бетонів з фіброю

Використання фібри в торкрет-бетоні значно покращує його механічні властивості, включаючи пластичну деформацію, стійкість до тріщин, та міцність при різних типах навантажень. Це також підвищує його опір до динамічних та вогневих впливів. Використання полімерної добавки замість традиційної стрижневої арматури скорочує трудовитрати та прискорює процес будівництва.

Фібра для торкретування бетону не тільки підвищує його функціональні характеристики, але і надає ряд конкретних переваг, які роблять його ідеальним вибором для різних будівельних завдань. Ось декілька з них:

 1. Покращена міцність та довговічність.
 2. Зменшення тріщиноутворення.
 3. Покращення адгезії до основи.
 4. Можливість використання в складних геометричних умовах.
 5. Економія на матеріалах та праці за рахунок зменшення товщини шару.

Кожен з цих пунктів має велике значення в контексті сучасних будівельних проєктів.

Особливості використання фібри в торкрет-бетонах

Використання волокна в торкрет-бетоні вимагає особливої уваги до деталей на кожному етапі виробництва та укладання. Це не просто додавання ще одного компонента; це зміна всього процесу з метою оптимізації вихідних характеристик матеріалу. Ось ключові аспекти, які потрібно враховувати:

 1. Кількість фібри повинна бути точно розрахована відповідно до вимог проекту.
 2. Волокна повинні бути рівномірно розподілені по всьому об'єму суміші.
 3. Досвідчений сопловик повинен враховувати наявність волокна при регулюванні параметрів обладнання для нанесення.
 4. Необхідні попередні тести на міцність та адгезію для підтвердження ефективності рецептури.

Ці особливості підкреслюють важливість інтегрованого підходу до використання волокна в торкрет-бетонах, починаючи від етапу планування та закінчуючи контролем якості готового продукту.

Компанія Fibermix пропонує широкий асортимент полімерних волокон для торкретування, включаючи фіброволокно Armotec, Polymesh та Fibermix. Ці продукти розроблені з урахуванням останніх технологічних інновацій та відповідають високим стандартам якості. При оптових покупках компанія пропонує унікальну пропозицію: безкоштовний проєкт з розрахунком бетонної плити. Це не тільки економить час та ресурси замовника, але і гарантує оптимальне використання продукції Fibermix для досягнення найкращих результатів.

Рекомендована продукція

фіброволокно для торкрет бетонумікрофібра для торкретування бетону
Фібра Armotec для торкет бетонуМікрофібра для торкретування бетону